Fundusz Scaramucci’s Bitcoin Fund o wartości 25 milionów dolarów otwiera się dla inwestorów

Fundusz hedgingowy SkyBridge Capital dotyka Bitcoina jako „lepszego w byciu złotem niż złotem“.

W skrócie

  • Anthony Scaramucci jest założycielem i partnerem zarządzającym SkyBridge Capital.
  • Jego fundusz SkyBridge Bitcoin Fund rozpoczął obrót 22 grudnia z kwotą 25,3 mln dolarów w BTC.
  • Otworzył się on dziś dla akredytowanych inwestorów.

Uwielbienie Anthony’ego Scaramucci’ego do rozmów sprawiło, że już po 11 dniach został zwolniony z funkcji dyrektora ds. komunikacji w Białym Domu. Teraz jego fundusz hedgingowy rozmawia z Bitcoinem, co powinno mu tylko pomóc, jak wygląda zwabić inwestorów.

Fundusz hedgingowy Scaramucci’ego, SkyBridge Capital, który rozpoczął handel 22 grudnia z 25,3 mln dolarów w Bitcoin, oficjalnie otworzył swój fundusz Bitcoin dla akredytowanych inwestorów. (Według Scaramucci, fundusz hedgingowy jako całość posiada na rynku BTC ponad 300 mln USD środków).

„Mooch“ publicznie bawi się otwarciem funduszu aktywów cyfrowych od sierpnia 2020 roku, kiedy to cena Bitcoina wynosiła około 11 500 dolarów. Weteran Wall Street powiedział CNBC pod koniec ubiegłego miesiąca, że przeniesienie inwestorów instytucjonalnych takich jak Michael Saylor do Bitcoin przypieczętowało jego decyzję.

Inwestorzy ci widzą Bitcoin jako zabezpieczenie przed inflacją i jako długoterminowy magazyn wartości, jak złoto.

Jednakże, według SkyBridge’a, „Bitcoin jest lepszy w byciu złotem niż złotem“. Na ośmiu metrykach – niedobór, przenośność, możliwość przechowywania, decentralizacja, trwałość, zamienność, weryfikowalność i możliwość podziału – Bitcoin plasuje się na poziomie równym lub lepszym od minerału.

Na przykład, podczas gdy złoto jest trudne do przenoszenia, Bitcoin może być wysyłany prawie natychmiast za pomocą komputera. Podczas gdy złoto ma ograniczoną podaż, podaż Bitcoin’a jest stała; nie można odkryć nowych żył mineralnych BTC.

„Przy ogólnoświatowym druku pieniędzy na najwyższym poziomie, Bitcoin oferuje silną alternatywę dla złota jako magazynu wartości i zabezpieczenia przed przyszłą inflacją“, powiedział SkyBridge Co-Chief Investment Officer i Starszy Partner Ray Nolte poprzez komunikat prasowy.

SkyBridge Bitcoin Fund zapewnia akredytowanym amerykańskim inwestorom – tym z regularnymi rocznymi dochodami w wysokości co najmniej 200 000 USD – ekspozycję na Bitcoin w zamian za opłatę za zarządzanie w wysokości 0,75%; minimalna kwota inwestycji wynosi 50 000 USD. Fundusz hedgingowy twierdzi, że ponieważ aplikacje bankowe i brokerskie stwarzają ryzyko dla bezpieczeństwa, „fundusze inwestycyjne stanowią najbezpieczniejszy sposób inwestowania w celu uzyskania ekspozycji na Bitcoin“.

SkyBridge stara się również zapewnić inwestorów, że obecny bieg byków Bitcoin jest daleki od zakończenia. Zauważając, że kapitalizacja rynkowa złota wynosi około 10 bilionów dolarów, a Bitcoin’s 500 miliardów dolarów, SkyBridge szacuje, że „jeśli Bitcoin osiągnie taką samą kapitalizację rynkową złota, cena za Bitcoin’a wyniesie 535.000 dolarów“.

Bitcoin może nie trafił jeszcze pół miliona, ale zmierza w górę. Kiedy fundusz zaczął handlować 22 grudnia, jeden Bitcoin sprzedał się za około 23.800 dolarów. Od tego czasu cena wzrosła do ponad 31.000 dolarów.

Oczywiście, jak wie Scaramucci, to co szybko idzie w górę, może równie szybko spaść. Ale na razie jest to rodzaj zmienności, którą może się cieszyć.